POMORZE ZACHODNIE – WSPARCIE PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNE

opublikowane: 21 lip 2021, 02:51 przez Admin Stron

Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie 
POMORZE ZACHODNIE – WSPARCIE PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNE współfinansowanego  przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie 7.7 Wdrożenie programów wczesnego wykrywania wad rozwojowych i rehabilitacji dzieci z niepełnosprawnościami oraz zagrożonych niepełnosprawnością oraz przedsięwzięć związanych z walką i zapobieganiem  COVID-19 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 – 2020.
Uczniowie otrzymają wsparcie psychologiczno – pedagogiczne, którego zwiększone zapotrzebowanie wynika z pandemii COVID-19. Proponuje się m. in.:
- zajęcia rozwijające uzdolnienia,
- zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze,
- zajęcia logopedyczne,
- porady i konsultacje pedagoga,
- zajęcia związane z wyborem kierunku kształcenia,
- zajęcia korekcyjno-kompensacyjne.

Konkurs Profilaktyczny „ Bezpieczne Wakacje”

opublikowane: 10 lip 2021, 03:55 przez Admin Stron

Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Myśliborzu zaprasza do wzięcia udziału w konkursie profilaktycznym "Bezpieczne Wakacje". Zadanie polega na ułożeniu krzyżówki do hasła "Bezpieczne wakacje". W załączeniu regulamin (w tym szczegóły konkursu), wymagane zgody na udział w konkursie.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

opublikowane: 23 cze 2021, 23:28 przez Admin Stron   [ zaktualizowane 28 cze 2021, 00:38 ]

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się 25 czerwca o godz. 9:00. Jeżeli pozwoli pogoda to odbędzie się na placu przed szkołą, jeśli natomiast pogoda będzie mało sprzyjająca to uczniów zapraszamy do budynku szkolnego (przykro nam, ale niestety tylko uczniów)
Przyjazdy uczniów dojeżdżających tak jak w tym tygodniu, odjazd po uroczystości rozpocznie się około godz. 10:30

Od poniedziałku 21 czerwca...

opublikowane: 17 cze 2021, 04:25 przez Admin Stron

Od poniedziałku 21 czerwca następuje zmiana 
w dowożeniu i odwożeniu uczniów szkoły. Poniżej plan

Konkurs „Moje kosmiczne wakacje 2021”

opublikowane: 17 cze 2021, 04:19 przez Admin Stron

Właśnie rusza kolejna edycja konkursu „Moje kosmiczne wakacje 2021”.
 
Do 4 października br. przyjmowane będą zgłoszenia indywidualne oraz 2-4 osobowych zespołów. Najciekawsze efekty dziecięcych poszukiwań i kreatywności zostaną uhonorowane atrakcyjnymi nagrodami.
Tematyka pracy
Temat powinien nawiązać do przynajmniej jednego z następujących zagadnień:
  • Wakacyjne obserwacje nieba.
  • Kosmiczne technologie w naszym codziennym życiu.
  • (Wszech)świat z książek Stanisława Lema (Ten temat jest sposobem na zachęcenie uczestników do kontaktu z twórczością wybitnego pisarza. Warto przypomnieć, że w 2021 roku, w stulecie jego urodzin, na mocy uchwały Sejmu RP,  oficjalnie obchodzony jest w naszym kraju Rok Stanisława Lema).

Inspiracji do stworzenia prac konkursowych, będzie można szukać na profilu POLSA na Facebooku, gdzie prezentowane będą linki do ciekawych materiałów edukacyjnych, do omówienia samodzielnie, wspólnie z rodzicami lub z nauczycielami już po powrocie do nauki.

Zgłoszenia do konkursu wyłącznie poprzez formularz, który już wkrótce będzie dostępny na stronie internetowej POLSA i Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

Szczepienia uczniów

opublikowane: 17 cze 2021, 04:11 przez Admin Stron

    Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. 
Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także działania informacyjne w szkołach i placówkach. Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia.

Konkurs fotograficzny pn. „Nieodkryte Zakątki Regionu”

opublikowane: 10 cze 2021, 04:07 przez Admin Stron   [ zaktualizowane 11 cze 2021, 03:34 ]

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pn. „Nieodkryte Zakątki Regionu”, zorganizowanym przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów klas 4-8 szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego.

Celem konkursu jest popularyzacja wśród uczniów wiedzy na temat regionu zachodniopomorskiego oraz pokazanie rejonu mało znanego dla odwiedzających nasze województwo, czy też nawet dla samych mieszkańców. Zadaniem uczestników jest wykonanie zdjęcia przedstawiającego nieodkryty, ciekawy zakątek naszego regionu. Może to być zabytek, pejzaż, wieś, miasto, bądź inne warte zobaczenie miejsce.

Wykonane zdjęcia należy przesłać na adres mailowy promocja@kuratorium.szczecin.pl do dnia 30 listopada 2021 r. (do końca dnia).

Nagrodzone zdjęcia zostaną wydane w formie kalendarza Kuratorium Oświaty w Szczecinie na rok 2022

Więcej informacji znajduje się na stronie http://www.kuratorium.szczecin.pl/kuratorium/aktualnosci/konkurs-fotograficzny-pn-nieodkryte-zakatki-regionu/#more-39504Informacja dla dojeżdżających uczniów

opublikowane: 2 cze 2021, 04:15 przez Admin Stron


Dzień Dziecka - 01 czerwca 2021

opublikowane: 31 maj 2021, 22:57 przez Admin Stron


Informacja z Urzędu Gminy - dot. dowożenia

opublikowane: 30 maj 2021, 00:56 przez Admin Stron

Od poniedziałku 31 maja br. przez najbliższe trzy dni będzie tylko jeden autobus i 2 busy. Poniżej plan dojazdu i odjazdu dla uczniów spoza Karska.


1-10 of 138