Aktualności‎ > ‎

BYŁEM UCZNIEM TEJ SZKOŁY...

opublikowane: 5 mar 2019, 05:58 przez Admin Stron   [ zaktualizowane 5 mar 2019, 14:32 ]
    4 marca 2019 roku najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej im. Hansa Christiana Andersena w Karsku odwiedził znakomity żużlowiec Bartosz Zmarzlik z gorzowskiej Stali. Wicemistrz świata spotkał się z uczniami z klas edukacji wczesnoszkolnej i przekonywał ich, że "marzenia są do zwyciężenia" Poza tym rozdawał swoim najmłodszym kibicom książeczki o tym, jak dążyć do spełnienia marzeń.
    „Opowiem ci o chłopcu, który marzyć się odważył i który w swych marzeniach na trudności nie ważył. Opowiem ci o Bartku z maleńkiej wsi Kinice, opowiem ci, posłuchaj i poznaj tajemnicę” - takimi oto słowami rozpoczął swoją bajkę, bajkę o Bartku - Bartku Zmarzliku.
    Uczniowie byli zafascynowani jego opowieścią. Tym bardziej, że wszyscy byli w szkole, w której Bartek Zmarzlik rozpoczął swoją naukę, jako siedmiolatek. Tutaj też jego opowieści wraz z uczniami słuchała jego wychowawczyni z klas I – III Pani Barbara Wojciechowska. Wspieranie małego Bartka i niedzielne wyjazdy na zawody do Wawrowa – to ich wspólne wspomnienia z tamtych lat. Dlatego też pobyt w murach tej szkoły miał szczególne znaczenie. Nie zabrakło także rozmowy o czarnym sporcie, odpowiedzi na pytania uczniów i autografów.
    Organizatorem spotkania była Pani Anna Brożek-Klepacz - wychowawca Bartka z klas IV - VI.


Comments