Aktualności‎ > ‎

Jest się czym pochwalić...

opublikowane: 16 kwi 2019, 04:05 przez Admin Stron   [ zaktualizowane 6 cze 2019, 01:39 ]
Muzyka łagodzi obyczaje. Wiedzą
o tym nauczyciele i uczniowie z naszej szkoły, którzy tradycyjnie spotkali się w Nowogródku Pomorskim na cyklicznie organizowanym gminnym konkursie "Scena dla każdego". Swoim talentem oczarowali zgromadzonych na konkursie uczestników i widzów. Wszyscy pięknie śpiewali, a jury przyznało miejsca:

- w kategorii 6-9 lat : I miejsce: Maja Kozak

- w kategorii 10-12 lat: I miejsce: Maja Dubaj

II miejsce: Michalina Brożek, III miejsce: Zuzanna Dębska

Nagrodę wójta otrzymała: Aneta Antonkiewicz.

Z kolei na konkursie powiatowym w Barlinku wyróżnienie otrzymały: Maja Kozak i Maja Dubaj.

Sport to zdrowie. Wiedzą o tym uczniowie … i biegną po zwycięstwo. W „Biegach Ulicznych” w Dębnie chłopcy także pobiegli po zwycięstwo; Wojciech Filipiak zajął I miejsce, Leon Kaczmarczyk III miejsce.

„Aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa” - Robert Wolak został w ubiegłym roku laureatem Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego, co w tym roku zaowocowało zwolnieniem go z egzaminu ósmoklasisty (język polski).

Nie zapominamy o przeszłości, tu ponownie sukcesy: Robert Wolak został laureatem, a Magda Grabowska została finalistką tegorocznego Wojewódzkiego Konkursu z Historii.

Przeprowadzanie doświadczeń to nasza pasjaRobert Wolak został finalistą Wojewódzkiego Konkursu z Chemii; natomiast Magda Grabowska zakwalifikowała się do etapu powiatowego ww. konkursu.

Kolejny sukces!  W Ogólnopolskim Drużynowym Konkursie „Wielka Liga Czytelników” Laureatami Powiatu zostali: Robert Wolak, Jakub Wolak, Julia Iwanowska. Na etapie wojewódzkim ta trójka zajęła II miejsce.

Pomagamy innym! Dlatego w szkole działa Rada Wolontariatu przy Samorządzie Uczniowskim, która wspiera schroniska i osoby potrzebujące. Młodzież z klas najstarszych od 6 lat odwiedza dzieci z Domu Dziecka w Dębnie, bawiąc się z nimi, odrabiając lekcje i wspólnie spędzając czas.

Comments