EGZAMIN GIMNAZJALNY

W dniach od 18 do 20 kwietnia odbył się egzamin gimnazjalny. Egzamin składał się z trzech części: Część 1: historia i wiedza o społeczeństwie i język polski.Część 2: przedmioty przyrodnicze i matematyka.Część 3: język obcy w zakresie podstawowy i rozszerzonym (język angielski lub język niemiecki).

Oto arkusze egzaminacyjne:

1a. Historia i wiedza o społeczeństwie

1b. Język polski

2a. Przedmioty przyrodnicze

2b. Matematyka

3a. Język angielski poziom podstawowy

3b. Język niemiecki poziom podstawowy

Co trzecioklasiści mówią o egzaminie:

Marcel: Egzaminy były całkiem proste. Największym problemem były zadania otwarte z matematyki. Wszystkie inne były dość łatwe. Najłatwiejszy, według mnie, był test z angielskiego. Zadania z podstawy, jak i z rozszerzenia, nie sprawiły mi problemu.

Paula: Egzaminy gimnazjalne moim zdaniem były trudne, mało potrzebne. Dużego znaczenia przy wyborze szkoły nie mają, więc nie zrobią żadnej różnicy. Lecz mam nadzieję, że poszły mi jak najlepiej.

Daniela: Dla mnie egzaminy gimnazjalne były dość trudne. Mam nadzieję, że nie poszły najgorzej, będzie co będzie na tym świat się nie kończy.

Julia: Moim zdaniem egzamin gimnazjalny był bardzo trudny. Było bardzo mało czasu na zastanowienie się. Myślę że egzaminy próbne były o wiele łatwiejsze. Szkoda tylko, że wyniki przyjdą dopiero w czerwcu.

Sławomir: Egzamin nie był wcale trudny, bardziej średnie. Jedne były łatwiejsze a inne trudniejsze, jednakże jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że owe testy poszły mi dobrze…Nie sprawdzam jednak odpowiedzi i wolę poczekać do czerwca!

Adam: Moim zdaniem egzamin gimnazjalny był trudny ale też średnio łatwy z niektórych przedmiotów. Myślę, że egzamin gimnazjalny poszedł mi nie najgorzej. Liczę na pozytywne wyniki z testów.

Ewa: Egzamin nie był łatwy. Próbne był łatwiejsze. Najtrudniejsze był niemiecki rozszerzony. Niestety było minęło. Trzeba czekać na wyniki aż do czerwca.

Klaudia: Moim zdaniem egzaminy były dosyć łatwe ale ktoś inny może powiedzieć wręcz przeciwnie, że były trudne. Mimo wszystko jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że poszło mi całkiem dobrze i liczę na pozytywne wyniki.