Lekcja samorządowa w Szczecinie

Data publikacji: Jun 10, 2019 12:10:58 PM

Dnia 05.06.2019 r. odbyła się na wyjeździe lekcja samorządowa w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego dla klas 8 SP i III Gimnazjum ze Szkoły Podstawowej im. H. Ch. Andersena w Karsku.

W nowoczesnym wnętrzu budynku spotkaliśmy się z Radnym Zbigniewem Chojeckim, który poprowadził lekcję samorządową. W ramach zajęć mogliśmy posłuchać prezentacji na temat działalności radnych i sejmiku, uczestniczyć w symulacji debaty i głosowania oraz zobaczyć gabinet Przewodniczącej Sejmiku Wojewódzkiego - pani Marii Ilnickiej-Mądry.

Następnie, udaliśmy się do Zamku Książąt Pomorskich, gdzie zwiedziliśmy gabinet Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz wnętrze budynku Opery na Zamku.Mimo upałów, które w tym dniu miały miejsce w Szczecinie byliśmy zadowoleni z wycieczki. Dzięki lekcji samorządowej poznaliśmy podstawy demokracji i samorządności, które na pewno przydadzą się, zarówno podczas lekcji wiedzy o społeczeństwie, jak i w codziennym życiu, ponieważ wiedza o tym jak funkcjonuje nasze państwo jest podstawą do świadomego życia w społeczeństwie.