Wizyta klas szóstych w Muzeum Narodowym w Szczecinie

Data publikacji: May 21, 2018 10:32:26 AM

16 maja 2018 r. w ramach realizacji podstawy programowej uczniowie klas szóstych pod opieką nauczyciela historii pojechali do Szczecina, aby odwiedzić dwa muzea i wziąć udział w warsztatach z pracownikami muzeum. Tak to wydarzenie opisała jedna z uczennic.

Po dotarciu do Szczecina, nasz nauczyciel historii Piotr Wojciechowski podzielił nas na dwie grupy. My, czyli klasa 6a poszliśmy do Muzeum Narodowego w Szczecinie przy Wałach Chrobrego. Mieliśmy tam dwugodzinne warsztaty pt. Historia żółtej ciżemki. Najpierw oglądaliśmy fragmenty filmu a Pani omawiała i pokazywała narzędzia do robienia rzeźb z drewna. Potem oglądając eksponaty muzealne szukaliśmy żółtej ciżemki ukrytej w muzeum. Znalazł ja Jakub. Następnym naszym zadaniem były prace plastyczne dot. rzeźby. Była to praca w grupach.

Po zakończeniu warsztatów udaliśmy się do drugiego muzeum – Muzeum Miasta Szczecina, które mieści się w ratuszu. Tam mieliśmy lekcję dot. rycerzy. Zanim tam dotarliśmy podziwialiśmy widok z Wałów Chrobrego, gmach Filharmonii Szczecińskiej i Zamek Książąt Pomorskich.

W piętnastowiecznym ratuszu powitała nas Pani, która oprowadzając nas po salach i pokazując cenne eksponaty opowiadała o życiu rycerzy w średniowieczu. Na koniec każdy, kto chciał mógł skorzystać z fotela tortur. Ja osobiście nie weszłam do środka – bałam się. Ogromnie mi się podobało podczas wycieczki. Tak bardzo, że nie odczułam, kiedy minął czas przeznaczony na zajęcia. Wszystko było bardzo ciekawe i interesujące. Szkoda, że mamy tak daleko do takich placówek jak muzea.